Na czym polega astma?

Astma jest jedną z najczęściej występujących chorób układu oddechowego. Chorobę wywołuje stan zapalny, który zazwyczaj rozwija się w oskrzelach. Astma jest chorobą przewlekłą, a jej objawy mogą się pojawić niemal w każdej chwili. Dotyczy to przede wszystkim astmatyków, którzy narażeni są na długotrwałą ekspozycję na alergeny. Do charakterystycznych objawów astmy zalicza się m.in. świszczący oddech, napadowy kaszel czy duszności. (więcej…)

Czyatj dalej

Czy astmatyk może pić alkohol?

Astma wymaga wielu zmian w życiu chorego. Podstawą jest unikanie czynników, które wyzwalają napady choroby. Nie zawsze jest to proste, bowiem niekiedy objawy występują pod wpływem zanieczyszczonego powietrza. Z tego powodu, warto przeciwdziałać chorobie, w zakresie, na który chory ma wpływ. (więcej…)

Czyatj dalej

Napady astmy a dym papierosowy

bolesne skutki zarażenia żółtaczką wzw zmienność przebiegu i rokowania charakteryzuje żółtaczkę mechaniczną

Szkodliwość papierosów na astmę została potwierdzona przez wielu naukowców. Papierosy wywołują charakterystyczne objawy tej choroby. Astmatyk narażony na dym papierosowy cierpi na napadowy kaszel, świszczący oddech czy uczucie duszności. Spowodowane jest to uszkodzeniem oskrzeli w wyniku rozwoju choroby. (więcej…)

Zazwyczaj żółtaczka u noworodków nie wymaga leczenia duac żel Czyatj dalej

Spożywanie alkoholu przez astmatyków

Poszczególny alkohol może spowodować wystąpienia objawów astmy. Zależy to od jego rodzaju, a także predyspozycji astmatyka. Zaleca się, żeby chory zażył odpowiednią dawkę leku, najlepiej beta-mimetyków, żeby zapobiec pojawieniu się napadów po wypiciu alkoholu. (więcej…)

Czyatj dalej