Napady astmy a dym papierosowy

czy znacie dobre leki na astmę http://www.gsk.com.pl/produkty/malarone.html

Szkodliwość papierosów na astmę została potwierdzona przez wielu naukowców. Papierosy wywołują charakterystyczne objawy tej choroby. Astmatyk narażony na dym papierosowy cierpi na napadowy kaszel, świszczący oddech czy uczucie duszności. Spowodowane jest to uszkodzeniem oskrzeli w wyniku rozwoju choroby.

Astmatycy powinni pamiętać, że każda ilość dymu papierosowego może być dla nich szkodliwa. Niekiedy objawy mogą nie wystąpić, częściej jednak pojawiają się nawet przy małym stężeniu szkodliwych substancji. Ponadto substancje smoliste zawarte w dymie papierosowym mogą się osadzać na włosach i ubraniach. Z tego powodu, chorzy powinni często dokonywać zmiany ubrań oraz odświeżać włosy. Nawet w takiej formie, dym papierosowy jest dla nich niebezpieczny.

Bierne palenie to kolejny czynnik zagrażający. Dym tytoniowy powoduje skurcz oraz obrzęk oskrzeli. Przyczynia się również do zwiększonej ilości wydzielanego śluzu. W ten sposób dochodzi do powstania napadu choroby. Ponadto palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na astmę. Związane jest to z ciągłym podrażnianiem dróg oddechowych.