Astma i papierosy

wątrobowa żółtaczka miąższowa powoduje toksyczne uszkodzenie wątroby Wywołana uszkodzeniem wątroby żółtaczka u noworodków poddawana jest ocenie ma podstawie obecnych norm

Astma jest specyficzną chorobą, w której uszkodzeniu ulegają poszczególne fragmenty dróg oddechowych. Dotyczy to przede wszystkim oskrzeli, ponieważ nabłonek je wyścielający w wyniku rozwoju choroby, odsłania głębiej położone warstwy. W ten sposób astmatycy są bardziej narażeni na szkodliwe działanie dymu tytoniowego, niż osoby zdrowe. (więcej…)

Czyatj dalej

Wpływ dymu tytoniowego na astmę u dzieci

Astma bardzo często rozwija się już w wieku dziecięcym. Niekiedy przyczyniają się do tego sami rodzice, którzy palą przy dziecku. Dym papierosowy wyrządza wiele szkód w organizmie dziecka i jest podstawowym czynnikiem powodującym astmę. Dziecko narażone jest wówczas na bierne palenie, przez co związki zawarte w dymie papierosowym, działają drażniąco na oskrzela dziecka. (więcej…)

Jeśli dopadła Cię żółtaczka to należy zmienić dietę Sebidin Plus opinie Czyatj dalej

Astma a kawa

Astmatycy często zastanawiają się czy poszczególne używki są wskazane. Tak jak znana jest szkodliwość papierosów na ich oskrzela, tak w przypadku alkoholu, kawy lub herbaty pojawiają się wątpliwości. Dotyczą one również ilości spożywanych używek oraz ich dawek. Dotyczy to przede wszystkim kawy. Jest ona bowiem znana z właściwości alergizujących, które choć pojawiają się bardzo rzadko, mogą spowodować niekorzystne dolegliwości. U niektórych spożycie kawy powoduje pokrzywkę. Zaobserwowano, że najczęściej dotyczy to astmy zawodowej. (więcej…)

Czyatj dalej