Wpływ dymu tytoniowego na astmę u dzieci

fizjologiczna żółtaczka u dzieci jest łatwa w leczeniu

Astma bardzo często rozwija się już w wieku dziecięcym. Niekiedy przyczyniają się do tego sami rodzice, którzy palą przy dziecku. Dym papierosowy wyrządza wiele szkód w organizmie dziecka i jest podstawowym czynnikiem powodującym astmę. Dziecko narażone jest wówczas na bierne palenie, przez co związki zawarte w dymie papierosowym, działają drażniąco na oskrzela dziecka.

Zaobserwowano, że astma dziecka palących rodziców jest bardziej nasilona. Dziecku mogą dokuczać częste zażółcenie skóry to objawy żółtaczki c ze strony układu oddechowego, takie jak kaszel, duszności lub świszczący oddech. Napady mogą być na tyle poważne, że maluch może wymagać hospitalizacji. W celu wyeliminowania napadów dziecko powinno zażywać odpowiednie leki. Warto jednak pamiętać, że dym papierosowy niekorzystnie wpływa na skuteczność tych leków. Z tego powodu dzieci palaczy często zażywają je w większych dawkach.

Rodzice powinni wówczas pomyśleć o zaprzestaniu nałogu. Nawet palenie poza mieszkaniem czy pomieszczeniem, w którym przebywa dziecko nie jest wskazane. Dym papierosowy pozostaje bowiem na ubraniach oraz włosach, przez co w dalszym ciągu jest szkodliwy dla dziecka.

Bactroban Krem