Spożywanie alkoholu przez astmatyków

Wynaleziono szczepionkę na żółtaczke zakaźną typu c, która jest bardzo skuteczna wzw typu c czyli żółtaczka c przenosi się drogą kropelkową

Poszczególny alkohol może spowodować wystąpienia objawów astmy. Zależy to od jego rodzaju, a także predyspozycji astmatyka. Zaleca się, żeby chory zażył odpowiednią dawkę leku, najlepiej beta-mimetyków, żeby zapobiec pojawieniu się napadów po wypiciu alkoholu.

Składniki alkoholu, które mogą wywoływać napady są bardzo zróżnicowane. Do najbardziej szkodliwych zaliczają się m.in. sulfity, dwutlenek siarki, histaminy. Na organizm astmatyka niekorzystnie wpływa również fermentacja czy utlenianie wina. Napady astmy często pojawiają się nawet po kilkunastu minutach od spożycia alkoholu. Czasem nawet mała jego ilość może spowodować bardzo gwałtowne dolegliwości. W takiej sytuacji należy szybko zażyć leki, np. rozszerzające oskrzela. Niekorzystne bywa także wdychanie oparów alkoholu, ponieważ działa on drażniąco na drogi oddechowe. Alkohol jest także przeciwwskazaniem w alergii. Zazwyczaj powoduje on bowiem wystąpienie reakcji alergicznych.

Specyficzny rodzaj astmy, pojawia się u osób, które pracują przy produkcji alkoholu. Takie przypadki zaliczane są do astmy zawodowej, ponieważ choroba pojawia się w wyniku niekorzystnych czynników w miejscu pracy.

Bisacodyl GSK - 10mg ulotka